Naar inhoud
Advies

Hoe staan de websites van Limburgse ondernemers ervoor?

Kerncijfers onderzoek websites Limburg: 97 procent beveiligd adres, 60 procent noemt de eigen plaats niet in de paginatitel, 77 procent staat op mobiel pas na 4 seconden in beeld

Vanuit Heerlen bouwen we al ruim twintig jaar websites voor ondernemers in heel Limburg. Na ons onderzoek in Heerlen wilden we weten hoe het in de rest van de provincie zit. In oktober bekeken we de websites van 277 ondernemers in tien Limburgse plaatsen, van Maastricht en Venlo tot Vaals en Gulpen. Het gaat om kappers, restaurants, hotels, bouwbedrijven, installateurs, garages, fysiotherapeuten, salons, advocaten en administratiekantoren. We keken wat goed gaat, wat Google en ChatGPT missen, hoe snel de sites zijn en wie ze gebouwd heeft.

Kort antwoord. Limburgse ondernemers hebben hun website goed op orde als het om de basis gaat. Bijna alle sites hebben een beveiligd adres, de meeste worden bijgehouden en de helft laat klanten online boeken of appen. De kansen zitten in vindbaarheid en snelheid: 60 procent noemt de eigen plaats niet in de paginatitel, 87 procent geeft Google geen bedrijfsgegevens mee en op mobiel duurt het bij 77 procent langer dan vier seconden voordat de pagina echt in beeld staat. Waar een bureau de site bouwde, was dat in bijna driekwart van de gevallen een Limburgs bureau.

Wat goed gaat

De basis is in Limburg op orde. Op 97 procent van de sites werkt het beveiligde adres (https), zodat bezoekers geen waarschuwing krijgen. Van de sites met een jaartal onderaan staat er bij 62 procent 2025 of 2026, een teken dat er recent iemand naar gekeken heeft. De helft van de ondernemers laat klanten online een afspraak maken, reserveren of een WhatsApp sturen. Bij hotels, schoonheidssalons en restaurants is dat zelfs ongeveer acht op de tien.

Opvallend is ook hoe lokaal er gekozen wordt. Op 60 sites staat onderaan welk bureau de site bouwde. In 44 van die gevallen, bijna driekwart, is dat een bureau uit Limburg. En 38 sites hebben al een llms.txt, een bestand dat AI-diensten wegwijs maakt op je site. Vaak zet een plugin als Yoast dat er automatisch neer, maar het laat zien dat veel sites technisch bij de tijd worden gehouden.

Wat goed gaat97% beveiligd adres, 73% van de vermelde bouwers is een Limburgs bureau, 62% van de sites met een jaartal staat op 2025 of 2026, 52% laat online boeken of appen.Beveiligd adres (https) werkt97%Vermelde bouwer is een Limburgs bureau73%Jaartal onderaan is 2025 of 202662%Online boeken, reserveren of WhatsApp52%
Https en boeken: aandeel van 277 sites. Jaartal: van de 151 sites met een jaartal. Bouwer: van de 60 sites die een bureau noemen. Bron: eigen meting, oktober 2026.

Waar de kansen liggen voor Google

De paginatitel is het eerste wat iemand in Google van je ziet. Bij 60 procent van de sites staat de eigen plaats daar niet in, terwijl mensen juist zoeken op "kapper Venlo" of "advocaat Maastricht". Bij een kwart begint de titel met "Home". Op 38 procent van de sites ontbreekt de korte omschrijving voor Google, dan kiest Google zelf een stukje tekst. En 87 procent geeft Google geen gestructureerde bedrijfsgegevens mee, zoals adres, openingstijden en branche. Dat zijn allemaal dingen die in een paar uur te regelen zijn en die direct helpen om lokaal gevonden te worden.

Kansen voor GoogleVan 277 sites: 87% geen bedrijfsgegevens voor Google, 60% geen plaatsnaam in de titel, 38% geen omschrijving, 25% titel begint met Home.Geen bedrijfsgegevens voor Google (schema)87%Plaatsnaam niet in de paginatitel60%Geen omschrijving voor Google38%Paginatitel begint met "Home"25%
Aandeel van 277 Limburgse ondernemerssites. Bron: eigen meting van de homepage, oktober 2026.

Snelheid op mobiel

We maten elke homepage op mobiel met Lighthouse, het meetprogramma van Google. De middelste score was 67 van de 100, en 11 procent haalde 90 of meer. Belangrijker voor de bezoeker is hoe lang het duurt voordat het grootste deel van de pagina in beeld staat. Google noemt alles boven de vier seconden traag. Bij 77 procent van de sites was dat het geval, met in het midden 6,8 seconden. Vaak komt dat door grote foto's en door scripts die eerst geladen worden. Dit is een labmeting op één moment, geen gemiddelde van echte bezoekers, maar het verschil tussen snel en traag is groot genoeg om serieus te nemen.

Welke platforms, en wie bouwt ze

WordPress is in Limburg veruit het meest gebruikte platform: 62 procent van de sites draait erop. Daarna volgen Wix en Joomla met elk ongeveer vier procent, en een groep sites op maatwerk of een systeem dat we niet konden herkennen. AI-websitebouwers zoals Lovable en Framer kwamen we twee keer tegen. Ongeveer één op de tien sites is gemaakt met een bouwplatform waar je zelf je site in elkaar zet.

Bij bijna twee derde van de sites staat nergens wie de site gebouwd heeft. Waar het wel staat, is het meestal een bureau uit de eigen provincie. Daarnaast zagen we in hotels en garages een paar branchepakketten, kant-en-klare sites van een leverancier die zich op één branche richt.

Onderhoud en veiligheid

Bij 14 procent van de sites is zichtbaar dat de software verouderd is, meestal een PHP-versie die geen beveiligingsupdates meer krijgt. Dat betekent niet dat een site onveilig is, wel dat er een tijd geen onderhoud is gedaan. Op 29 sites staat nog een code van Universal Analytics, de dienst die Google in 2024 heeft stopgezet. Die ondernemers zien in die meting al ruim een jaar geen nieuwe bezoekers.

AI op de sites

Op de websites zelf speelt AI nog nauwelijks een rol. Drie van de 277 sites hebben een AI-chatbot en vijf blokkeren AI-diensten zoals ChatGPT. Dat AI wel al meebeslist over wie klanten krijgt, zagen we eerder in ons onderzoek wie raadt ChatGPT aan. Daar bleek dat reviews en branchegidsen zwaarder wegen dan de website zelf.

Per plaats

De verschillen tussen plaatsen zijn groter dan we verwachtten. In Maastricht heeft vrijwel elk bedrijf in Google Maps een eigen website, in Kerkrade, Vaals en Gulpen-Wittem mist bijna een derde die. Venlo heeft het hoogste aandeel sites met de plaatsnaam in de titel, Roermond de meeste sites die recent zijn bijgewerkt. In Sittard-Geleen ontbreekt de omschrijving voor Google het minst vaak.

PlaatsSitesBedrijf in Maps zonder eigen sitePlaatsnaam in titelGeen omschrijvingSnelheid (mediaan)
Maastricht307%43%30%74
Sittard-Geleen309%43%20%66
Roermond3013%50%37%65
Venlo2715%70%41%69
Kerkrade2832%36%39%65
Brunssum2914%34%48%68
Valkenburg aan de Geul3022%30%57%63
Vaals2031%40%40%68
Simpelveld2824%29%43%67
Gulpen-Wittem2530%28%28%66
Heerlen (eerder onderzoek)95niet gemetenniet gemeten45%63

Bij plaatsen met twintig tot dertig sites gaat het om een steekproef. Een paar sites meer of minder verschuift een percentage al snel met een paar punten.

Per branche

Hotels, schoonheidssalons en restaurants zijn het verst met online boeken en reserveren, ongeveer acht op de tien. Bij autogarages begint de paginatitel het vaakst met "Home", bij de helft van de sites. Bouwbedrijven noemen het minst vaak hun plaats in de titel (24 procent), restaurants missen het vaakst een omschrijving voor Google (57 procent). Fysiotherapeuten werken het meest met WordPress, 86 procent, maar geven Google bijna nooit bedrijfsgegevens mee. De snelste sites vonden we bij administratiekantoren en advocaten. Wat dit voor jouw branche betekent, lees je bij voor wie we werken.

Vijf dingen die je vandaag kunt nakijken

Zoek je eigen bedrijf in Google en kijk of je plaats en je dienst in de titel staan en of er een omschrijving onder staat. Open je site op je telefoon via 4G en tel hoe lang het duurt voordat je de pagina echt kunt lezen. Vraag je webbouwer welke versie van PHP er draait. Kijk of je nog Universal Analytics gebruikt. En zoek je bedrijf op in Google Maps om te zien of de link naar je eigen website klopt. Wil je weten hoe jouw site ervoor staat of wanneer het tijd is om je website te vernieuwen, lees dan hoe wij een website laten maken in Limburg aanpakken.

Zo hebben we gemeten

Wanneer14 oktober 2026
WieIn tien plaatsen per branche de eerste drie lokale bedrijven met een eigen website in Google Maps, voor kapper, schoonheidssalon, restaurant, hotel, bouwbedrijf, installatiebedrijf, autogarage, fysiotherapie, advocaat en administratiekantoor. We keken op gemeenteniveau: Maastricht, Sittard-Geleen, Roermond, Venlo, Kerkrade, Brunssum, Valkenburg aan de Geul, Vaals, Simpelveld en Gulpen-Wittem. In kleinere gemeenten waren er in sommige branches minder dan drie bedrijven met een eigen site. Samen 277 sites.
Niet meegeteldKetens en franchises, gidssites, sites van gemeenten en toerisme, boekingsplatforms, sites die we niet konden openen (18) en sites die Globeview zelf heeft gebouwd (3). Bedrijven zonder eigen website hebben we apart geteld, over de eerste tien lokale vermeldingen per plaats en branche.
Wat we matenAlleen openbare informatie: de homepage, robots.txt en llms.txt. Paginatitel en omschrijving, bedrijfsgegevens voor Google, platform, zichtbare softwareversies, https, jaartal onderaan, de bouwer als die onderaan genoemd wordt, AI-signalen en snelheid op mobiel (Lighthouse, labmeting, 274 sites gelukt). Een bureau telt als Limburgs als het adres op de eigen site in Limburg ligt. We hebben niemand benaderd en niets ingevuld.
OvernemenDe cijfers en de kerncijferafbeelding mag je overnemen, met bronvermelding en een link naar dit onderzoek op globeview.nl.
Beperkingen277 sites is een steekproef, per plaats gaat het om twintig tot dertig sites. We keken alleen naar de homepage. Een systeem dat we niet herkennen kan er toch zijn. We noemen geen namen van bedrijven of bureaus.

Veelgestelde vragen

Hoe staan de websites van Limburgse ondernemers ervoor?

De basis is goed: 97 procent heeft een beveiligd adres en de meeste sites worden bijgehouden. De kansen zitten in vindbaarheid en snelheid. 60 procent noemt de eigen plaats niet in de paginatitel en bij 77 procent duurt het op mobiel langer dan vier seconden voordat de pagina in beeld staat.

Welk platform gebruiken Limburgse ondernemers het meest?

WordPress, op 62 procent van de onderzochte sites. Wix en Joomla volgen met elk ongeveer vier procent. AI-websitebouwers zoals Lovable kwamen we twee keer tegen.

Laten Limburgse ondernemers hun website bouwen door een bureau uit de regio?

Meestal wel. Op 60 sites staat welk bureau de site bouwde, en in bijna driekwart van die gevallen is dat een bureau uit Limburg. Op de meeste sites staat de bouwer niet vermeld.

Hoeveel Limburgse bedrijven hebben geen eigen website?

Van de eerste tien bedrijven per branche in Google Maps heeft 19 procent geen eigen website, maar alleen bijvoorbeeld een Facebookpagina of een vermelding op een boekingsplatform. In Maastricht is dat 7 procent, in Kerkrade, Vaals en Gulpen-Wittem rond de 30 procent.

Reviews

Wat klanten echt zeggen

Google 4,9 ★ · 33 reviews

Gerard Zaalberg
Zaalberg & Van Dolder Advocaten
★★★★★

Dennis van Globeview heb ik ervaren als zeer betrokken en kundig website bouwer, die veel verstand heeft van de wijze waarop websites door onder meer Google worden gevonden. Zijn ontwerp van onze site is fantastisch en we hebben zeer prettig en intensief samengewerkt aan optimalisatie van gebruik van digitale tools voor zichtbaarheid, zoals AI. Dennis is op een prettige manier heel direct in zijn aanpak, daar heb je wat aan. Van harte aanbevolen.

Astrid van der Weijden
Artemis Quality
★★★★★

Dennis is een enthousiaste website bouwer, soms een tikkeltje eigenwijs en dat ben ik ook dus we hadden goede en stevige discussies. Ik heb er in ieder geval een mooie website aan over gehouden waar ik zeer tevreden over ben. Als je meer tijd nodig hebt om na te denken hoe je iets wilt geeft hij je daar alle ruimte voor. Hij begrijpt dat het laten bouwen van een website voor zijn klanten vaak de eerste keer is en dat je dan soms wat meer tijd nodig hebt om de juiste informatie aan te leveren en dat je gaande weg het proces van gedachte kunt veranderen. Daar was na goed overleg dan ook alle ruimte voor. Het was voor mij een heel proces maar nogmaals met een mooi resultaat. Dankjewel Dennis

André Beekman
Glas Parkstad
★★★★★

Wij zijn ontzettend tevreden over de samenwerking met Globeview. Zij hebben de website en het logo van Glas Parkstad ontworpen, en het eindresultaat is professioneel, creatief en helemaal passend bij ons bedrijf. De communicatie verliep prettig en vlot. Absoluut een aanrader!

Karlijn Bruns
Bruns Strafrechtadvocatuur, Maastricht
★★★★★

Zeer tevreden over de service van Globeview. Door google optimalisatie is de website van mijn bedrijf vindbaar gemaakt. Daarbij had Globeview veel oog voor de eigenheid van het bedrijf en verliep het contact altijd prettig en laagdrempelig. Aanrader!

Charles Bouwens
Spanje Voetbalreizen
★★★★★

In 2014 ben ik gestart met Barca Voetbalreizen. Globeview heeft de website gebouwd en sindsdien is een geweldige samenwerking ontstaan. …

Rik Willems
SG Bouwadviesbureau, Gulpen
★★★★★

Wij (SG Bouwadviesbureau uit Gulpen) zijn zeer tevreden met de vertaling van onze wensen naar nieuwe website. Dankzij de kennis en kunde van Globeview is het een duidelijke en strakke website geworden! Complimenten hiervoor en zeker een aanrader!

Jack Houbiers
Golfclub Meerssen
★★★★★

Wij zijn zeer tevreden over de samenwerking met Globeview rond de website van Golfclub Meerssen. Het contact verloopt altijd prettig, duidelijk en professioneel. Vragen worden snel opgepakt en op een klantgerichte manier afgehandeld. …

Ben Fey
Betson.nl
★★★★★

Onze samenwerking met internetbureau Globeview is zeer goed verlopen en we zijn dus ook zeer tevreden over onze nieuwe website die er nu veel dynamischer uitziet. Zowel grafisch als functioneel een schot in de roos. Korte lijnen in de communicatie en de know how maken dit internetbedrijf uniek in de regio.

Monique Crijns
Hoeve Crijns, Simpelveld
★★★★★

Omdat onze vakantiewoning Hoeve Crijns in Simpelveld weer toe was aan een nieuwe look en feel, heb ik Dennis gevraagd om mee te denken. …

Marc Sutmuller
★★★★★

Voor ons landelijke evenement waren we op zoek naar een bedrijf die ons met alles kon verder helpen. We zijn uiterst tevreden over het logo en website en kunnen daarom Globeview zeer aanbevelen. Dikke 5 sterren!!!

Silke Szlanina
Liva's Style
★★★★★

Zeer positief over de service en hulp die ik gekregen heb van Globeview. Niet alleen geholpen met het bouwen van de webshop Liva's Style, maar ook heel veel op het gebied als startende ondernemer. …

Karen Smeenk
★★★★★

Een klant ontdekte een kleine hick up bij het gebruik van onze website. Op ons verzoek werd het probleem zonder omhaal door Globeview opgelost. Fijn die snelle en klantgerichte service!

Dennis Bosch
Bosch Duurzaam Advies
★★★★★

Voor de start van mijn bedrijf Bosch Duurzaam Advies, zocht ik een betrouwbaar bedrijf voor het bouwen van mijn website, e-mailadres, de huisstijl alsook het ontwerpen en leveren van visitekaartjes. …

Nora Eichelmann
★★★★★

Ik ben onlangs mijn eigen bedrijf als hypnosecoach gestart en wilde een website laten maken. Ik koos Globeview als platform voor mijn startup en kreeg alle ondersteuning die ik nodig had van Dennis. …

Nikki Kleinjans
Herstelzorg Heuvelland
★★★★★

Wanneer we contact hebben met Globeview over onze websites, komen ze snel in de actie. Eventuele aanpassingen e.d. worden verwerkt, teruggekoppeld, etc. Bij onduidelijkheden, neemt Globeview altijd eerst contact op voordat ze handelen. Hier zijn wij als organisatie blij mee.

Parkhotel Valkenburg
Valkenburg
★★★★★

Voor de websites van onze accommodaties (Parkhotel Valkenburg, Appartementen Valkenburg en Villa Valkenburg) de vraag neergelegd om drie eigen websites met een eigen huisstijl, maar toch een herkenbaarheid dat de locaties bij elkaar horen …

Jolanda Janssen
Zazazoo
★★★★★

De service van Globeview is top en de hosting is goed geregeld. Globeview maakt geweldig mooie en overzichtelijke websites, maar levert ook goede hosting. …

Guesthouse Grimaud Aux Merveilleux
Grimaud, Frankrijk
★★★★★

Na een eerste goede ervaring met Globeview voor het maken van onze website van onze vaarschool Adventure Sports in Grimaud (Frankrijk), hebben we Globeview wederom benaderd voor een nieuwe website van onze Guesthouse Grimaud. …

Liselotte Staal
★★★★★

Prachtige websites en fijn contact met de medewerkers! Globeview is gespecialiseerd in het bouwen van websites. Ze gebruiken Wordpress waardoor het erg makkelijk wordt om als klant je website te onderhouden. …

Hans Laeven
Praktijk Lisette, Heerlen
★★★★★

Goede service en dankzij Dennis hebben we een mooie website.

Lees alle 33 Google-reviews →

Dennis Schmets van Globeview Webdesign met zijn telefoon
Persoonlijk contact

Rechtstreeks contact met Dennis

Vragen over jouw website, of gewoon even sparren? Dennis denkt graag mee. Geen verkooppraatje, gewoon een eerlijk gesprek van 15 minuten.